ADIDAS PLAY SHORTS 13 July, Jul 2015 - 06:28
Sortsit on alkukesän 2hand löytö köpiksestä! Hypin siis suunnilleen tasajalkaa kun bongasin sopivan koon mustana (ainoastaan sisään ommeltu epämääräinen “kalsariosa” piti leikata irti, mutta leikkaan ne kyllä ihan kaikista muistakin. Siis mikä niiden funktio edes on?! Tuntua pahalta?). Kevään varrella oli nimittäin ehkä ihan muutamaan otteeseen tullut kuolattua Pinterestissä kolmiraitasortsiyhdistelmiä.
Näitä ei ole tänä kesänä liiaksi päässyt kotimaassa käyttämään, mutta ulkomailla on kyseisissä urheilusortseissa tepasteltu menemään useaankin otteeseen. Iso peukku vaatteille, jotka toimivat niin pyöräilypäivinä kuin korkkareiden kanssa juhlissakin.
Mitäs siellä tykkäillään sortseista?
shorts Adidas, 2hand / shirt Cos / sandals Zara / purse Liu Jo (borrowed)
Found these Adidas Originals play shorts from 2hand store located in Copenhagen. Big big love!
Photos: Minna Somero
T. Sara
LiisaK
Posted at 07:27h, 13 JulyNo nyt alko ärsyttää! Bongasin pari päivää sitten Uffilta ihan sika makeet Adidaksen kolmiraita shortsit, ja jätin ne tietysti kuitenkin kauppaan.. Olisi vain pitänyt kotiuttaa ne, koska sun asu näyttää tosi hyvältä! 🙂
saratickle
Posted at 17:20h, 13 JulyNouuu!! Nyt äkkiä takaisin!!! 😀
Suvi S
Posted at 08:51h, 13 JulyVau! Tosi upeat shortsit. Adidas on kyllä yksi parhaista vaatemerkeistä ikinä. (Nimimerkillä: kaksi ensimmäistä kouluvuotta kuljettu kolmiraitatuulipukuhousuissa:D)
saratickle
Posted at 17:20h, 13 JulyHaha, oon kyllä samoilla linjoilla! 🙂
hilja
Posted at 08:58h, 13 Julymakeet shortsit! muistan, kun pelasin futista, ja niissä shortseissa oli myös se verkko-osa, ne oli pakko leikata! ja tyyliin jossain juoksushortseissa de verkko vaan hiertää..? 😀
saratickle
Posted at 17:21h, 13 JulySiis ihnan järkky! Leikkaan aina pois juoksusortseistakin 😀 VOisko sen valmistamisen esim vaan lopettaa??
mmuksu
Posted at 09:29h, 13 JulySyytän sua siitä, että oon alkanu innostuu kaikista addun vaatteista. 😀
Ja noi sun jalat!! Oon pikkasen kateellinen..
saratickle
Posted at 17:21h, 13 JulyOtan syyt niskoilleni 😀 Haha kiitti!