Terveisin Sara ja Tikru 27 July, Jul 2015 - 14:15
Terveisiä vaan laiturilta. Meillä menee Tikrun kanssa oikein kivasti. On itsetehtyä viiliä, tuoreita mustikoita ja silkkiuikkuja, jotka viihdyttävät meitä sukellustempuillaan. Tikru normaalisti kiertää ihmisiä kaukaa, mutta mökillä siitä tulee aina äärimmäisen hellyydenkipeä. Vuoroin se kehrää vatsani päällä riippukeinuissa ja vuoroin vetelee sikeitä aurinkotuolini alla.
Aallot keinuttavat laituria, ilmassa leijailee aurinkorasvan tuoksu ja vaarin vanha villapaita, jota maalitahroista päätellen on talon maalauksessa useampaankin otteeseen käytetty, tuntuu niin pehmeältä, että nukahtelen ihan jatkuvasti. Voiko tämän parempaa tunnetta ollakkaan!
Kissasta en tiedä, mutta minä ajattelin kohta ryhdistäytyä ja hölkkäillä tutun mökkilenkin. Sitten saunaan, pari pommia mereen ja napa täyteen grillattua lohta. En valita!
Ps. tulevaisuuteni on tässä T. crazy cat lady
Spending some quality time at the summer cottage. Just life <3
xx Sara
Herminica
Posted at 14:46h, 28 JulyIhanaa Sara! Paras ja leppoisin postaus hetkeen, Tikru on ihana ahh, oisitpa facebookin eläinvideokerhossa- Tikrusta tulisi sen kunnia-toteemieläin epäilemättä! haha 😀
http://lolimte.blogspot.com
saratickle
Posted at 07:40h, 30 JulyIhana! <3
hahaha eikä!! Mä haluan ehdottomasti eläinvideokerhoon, miten sinne pääsee?? 😀